Поїздка на рибалку завжди дарує гарний настрій. А ще кращим настрій стане, якщо риболовля буде успішною і комфортною! Благо, що для цього вже винайшли сотні різних снастей, вудилищ, підгодовування і всього іншого, чого тільки забажає душа. Сьогодні поговоримо про те, як їх вибирати, коли і як використовувати, а також дамо інші цікаві поради, які допоможуть не лише новим, а й досвідченим рибалкам!

Порада 1: Підготуйтеся до риболовлі

Тільки досвідчений рибалка знає, які почуття відчуваєш, коли після приїзду на водойму виявляється, що забув якусь важливу снасть, інструмент чи улюблену блешню-вертушку. Та й навіщо витрачати дорогоцінний час на перебирання своїх скарбів на рибалці, коли це можна зробити вдома? Отже, напередодні обов'язково виконайте такі дії:

  1. Вивчіть погоду.

У природи немає поганої погоди, а ось у людини – є. Щоб дощ, вітер і холод не застали вас зненацька, запасіться необхідними речами, а також підберіть вудки та снасті відповідно до можливої ​​негоди.

  1. Визначтеся з точкою водойми.

Їхати та ловити рибу «аби де» не завжди правильно, тому що на пошук місця риболовлі можна витратити добрих півдня. Дізнайтеся про точне місце розташування рибної ділянки у знайомих, а в ідеалі – їдьте і знайдіть його самі, орієнтуючись на наявність поблизу дерев, що схилилися над водою, каменів, що стирчать, та інших потенційних місць скупчення риби.

  1. Перевірте снасті.

Часто так виявляється, що по приїзді ви виявляєте своє фідерне вудилище тріснутим, а улюблені гачки – тупими. І нічого виправити у вас немає часу, ні можливості. А за законом підлості вам знадобляться саме вони. Тому перед поїздкою всі аксесуари для риболовлі потрібно перебрати та переконатися у їхньому нормальному стані.

Також очевидно гарною ідеєю буде дізнатися якомога докладніше про рибу, яка водиться у водоймі та її кормову базу, інакше добу вам доведеться витратити лише на те, щоб перебрати всі наявні у вас в арсеналі приманки.

Порада 2: Підберіть снасть

Продовжуючи тему збору інформації про водойму, хотілося б наголосити на важливості цих знань. Необхідно це не тільки для того, щоб ви взяли всі потрібні вам приманки та використовували їх одразу, не займаючись самостійним вивченням ставка чи озера, але також переконалися у їх наявності у вашому наборі взагалі. Небагато рибалок можуть похвалитися тим, що мають снасті на всі випадки життя, і якщо ви не є одним з них, то їхати на невідоме водоймище вам доведеться на свій страх і ризик.

Щоб бути готовим до лову будь-якої риби, необхідно мати у своєму арсеналі різні типи снастей.

  • Поплавцеві.

Універсальні приманки, які будуть доречними на будь-якій водоймі. Хоч щось та зловите. Багато хто помилково вважає, що такий вид лову дозволяє зловити лише мирну рибу, проте це не так. Навіть окунь і щука можуть просто клюнути, якщо правильно підібрати наживку.

  • Приманки для фідерних вудилищ та спінінгів.

Сюди відносяться різні рибальські воблери, блешні, тейл-спінери, які мають власну гру і підходять для риболовлі проводкою на різних глибинах. Для використання таких снастей знадобляться гарні вудилища з міцним корпусом та великою котушкою.

  • Оберіть волосінь.

Товщина волосіні – багаторічний предмет суперечки рибалок. Одні кажуть, що треба завжди використовувати тонку волосінь, адже так менше шансів, що риба зірветься. Інші стверджують, що підсікати треба вміти, а на товсту волосінь взагалі жоден хижак не клюне навіть у голодний день. Істина, як завжди, десь посередині, і головне в цьому питанні - якість, тому що погана рибальська волосінь порветься незалежно від товщини. Наша порада: у сонячну погоду намагайтеся дійсно використовувати волосінь тоншу, а в похмуру – можна й товстішу.

  • Виділіть снасті, що найчастіше використовуються.

Бажано, щоб снасті, які ви використовуєте найчастіше, були у вас зібрані разом в окремій сумці або валізці. Це без перебільшення скоротить час пошуку потрібної речі та звільнить від потреби шукати по всіх кишенях цей потрібний прямо зараз воблер.

Також намагайтеся забезпечити себе максимальним комфортом під час риболовлі. Рибальський стілець, підставки для вудок, одяг, що не промокає – все це коштує небагато, а зручності приносить масу.

Порада 3: Оберіть перспективне місце

Пару слів про вибір місця ми вже сказали, проте на цьому питанні слід зупинитися докладніше, оскільки яким би хорошим рибалкою ви не були, якщо риби у водоймі немає, то її немає.

Шукати мирну рибу, на кшталт карасів і плотви, потрібно в тихих ставках та озерах, дно яких досить мулисте. Це ідеальні умови для розвитку кормової бази цих рибок.

Хижаки люблять проживати там, де вища популяція мальків, якими вони харчуються. Такими місцями є прибережні поглиблення, позиції з посиленою течією, дно, що поросло водоростями.

Але як дізнатися глибину та структуру дна? Для цього використовується спеціальний пристрій під назвою ехолот. З його допомогою можна визначити рельєф, об'єм водойми та знайти цікаві місця, де риба може ховатися. Також можна використовувати й звичайну вудку. Причепите грузило, опустіть дно та оцініть його поведінку: характерне постукування, залипання, зачеплення за водорості. Досвідчені рибалки здатні промацати таким чином дно всієї водойми.

Підсумовуючи сказане, найбільш злачними місцями для риболовлі можна назвати:

  • вир у водоймі (можна відрізнити за характерними темними плямами);
  • перекати, особливо кам'янисті;
  • запруди та затоки;
  • дамби;
  • місця під деревами з широкими об'ємними кронами, особливо вербами.

Також звертайте увагу на оточення. Помічайте будь-яку дрібницю, яка може сказати вам про те, що місце уподобане рибалками: стоптана біля берега трава, вогнище, пеньки з характерним зрізом під сидіння. Якщо хтось тут ловив рибу, то чому б вам не спробувати?

Порада 4: Експериментуйте 

Успішна рибалка не має формули. Це не математичне рівняння, а результат сотень і тисяч спроб і помилок інших рибалок та отриманий ними досвід. Однак те, що актуально за одних обставин може зовсім не давати клювання при інших. Тому, якщо вам здається, що ви можете зробити краще – робіть і дивіться, що вийде.

Наприклад, після прибуття на водоймище вам сказали (або минулого разу ви самі переконалися) у дієвості певної приманки. Чи варто тепер ловити винятково нею? Звичайно, ні. Завжди починайте лов із пробних закидів, зробіть кілька вудлищ з різними наживками, подивіться, що вийде. Раз на раз не доводиться і результат риболовлі в тому ж місці того ж водойми через кілька днів може виявитися абсолютно іншим.

Завжди обловлюйте всю ділянку. Буває так, що рибі просто ліньки реагувати на вашу приманку або вона її не бачить. Пробуйте засунути їй наживку «під ніс» та перевіряйте всі місця, де здобич потенційно може мешкати.

Також не скупіться на підгодовування та експериментуйте з її типом та складом. Іноді використання правильного прикорму може дати настільки вражаючі результати, що карасики та окуні самі вистрибуватимуть із води до вас у садок, розсипаючись у подяках.

Порада 5. Майте терпіння і дослухайтеся до інтуїції 

Рибалка не любить суєти та поспіху. Як і риба. Тому, навіть якщо ви приїхали з метою не просто відпочити, а наловити більше та жирніше, робити все потрібно поступово і не поспішаючи. Знайдіть гарне місце, підгодуйте його, візьміть під руку всі снасті, які можуть вам знадобитися, вивчіть дно і лише потім приступайте до лову. Витрачений на підготовку час з лишком окупиться хорошим клюванням і багатим уловом.

І, звісно, ​​слухайте свій внутрішній голос. Найнеймовірніші історії рибалок трапляються після того, як вони вирішили зробити щось нестандартне і були за це винагороджені. Дійсно, зловити рибу, керуючись зведенням правил і рекомендацій, і зробити те ж саме завдяки рішенню, що раптово відвідало вас – не одне і те ж і другий варіант явно залишить куди більше спогадів і приємних вражень.

Зрештою, рибалка – це не змагання з того, скільки кілограмів вилову ви зможете витягнути з води. Це про душевний відпочинок, перезавантаження та перевірку своїх природних здібностей та навичок хижака, які нікуди не поділися з нашого ДНК. Тому і процес повинен приносити тільки задоволення, тож робіть для цього все, що вважаєте за потрібне!