Зимова риболовля – екстремальна розвага, яка, проте, щорічно вибирають тисячі людей. Тільки істинні любителі рибного лову можуть зрозуміти, яке задоволення може доставити звук бура і появу першої лунки. Досвідчені рибалки здатні, вже вийшовши на лід, визначити, яким буде улов. Щоб забезпечити собі хорошу здобич, знадобляться не лише якісні зимові вудки й сучасне риболовецьке спорядження. У представленій статті ми розповімо, як вибрати місце для рибного лову і правильно підготувати лунки.

Вивчення берегової лінії

Організація зимової риболовлі розпочинається з вибору місця. Для цього рибалки заздалегідь вивчають берег. При цьому вони враховують:

  • крутизну,
  • обривистість,
  • кількість рослин.

Якщо беріг пологий, оптимальна глибина для риболовлі розташовуватиметься далі від берегової лінії. На обривистих і крутих берегах лунки краще розподіляти ближче до берегової лінії. По рослинності можна судити про характер дна. Приміром, якщо на березі низькорослий ліс граничить з березовим або сосновим, значить, м'який грунт на дні водойми граничить з твердим. Досвідчені рибалки віддають перевагу пограничним ділянкам, в яких концентрується найбільша кількість риби. Ви можете вибрати ділянку, де є сусідами :

  • яр і кам'яниста гряда,
  • затока та рівна ділянка озера або річки,
  • чиста і заросла місцевість
  • мул і піщаник.

У таких місцях створені ідеальні умови для риби. Приміром, деякі види годуються на мулі, а тримаються на піску. Відповідно, на прикордонних ділянках улов буде кращий. Зимою їх можна визначити крізь прозорий лід. Там де світле дно граничить з темним – прикордонна ділянка, значить, тут улов, в порівнянні з однорідною місцевістю, буде вищий.

За спостереженням досвідчених рибалок, клює краще там, де є:

  • височина (за умови, що велика частина дна рівнинна);
  • великі камені;
  • крутий схил, спрямований уздовж течії;
  • корчі.

Визначити вдале місце можна за допомогою блешні. Якщо після спуску в лунку вона опиниться в ямці на дні, значить, місце вибране правильно.

Вплив природних чинників

Улов під час зимової риболовлі залежить і від природних чинників, які міняють рівень води в річці або озері, а також впливають на поведінку риби. При низькому тиску вона краще бере приманку з дна або на глибині. При підвищенні тиску балансир краще грає на відстані 40-80 см від дна, відповідно, риба його краще бере над височинами й горбами. Якщо піднявся сильний вітер, підводні мешканці будуть активнішими. При скиданні води в річку або басейн вони зосереджуються на середній глибині поряд з руслом або над ним.

Свердління лунок

Щоб визначити глибину для рибного лову і заздалегідь обстежувати дно, рибалці треба просвердлити лунки. Якщо він опинився в невідомій місцевості, їх треба виконати на відстані 15-25 м один від одного у бік середини водойми. Вибравши найбільш сприятливе місце, треба просвердлити ще декілька отворів. Якщо на поверхні льоду є ополонки, які робляться для попередження замору, можна просвердлити отвори поряд з ними.

Лунки допомагають наситити воду киснем, тому притягають рибу. Щоб не злякати її, отвори повинні розташовуватися на відстані один від одного. Це також дозволить виловлювати рибу з різних косяків. Новачкові не можна проробляти отвори поряд з іншим рибалкою, навіть якщо у того добре клює.

Замість того щоб сидіти в очікуванні в однієї лунки, краще просвердлити декілька отворів. Цілеспрямований пошук і активна риболовля – запорука успіху і хорошого улову.